Edit

Asistent medical - Asistenta medicala locala - Locuri de munca in Marea Britanie - Londra

  • Regatul Unit
  • 1500 GBP
  • Permanent
  • Updated 2018-02-13

Descriere

Reach HR este o companie specializată în recrutarea de profesioniști din domeniul sănătății în Regatul Unit.

Descrierea postului: Asistent medical - îngrijire domiciliară

Responsabilitatile locului de munca:
Să susțină pacienții cu toate aspectele vieții lor zilnice, astfel încât să se poată bucura de cea mai bună calitate posibilă a vieții.
Veți lucra în cea mai mare parte singur cu pacientul din casa lor.
Acordarea de îngrijire și sprijin oferă multe recompense, dar poate fi, de asemenea, o provocare. Compasiunea, bunele abilități de comunicare și o manieră calmă și îngrijitoare sunt esențiale pentru acest rol important în comunitate.
Rolul de îngrijire la domiciliu include următoarele sarcini și responsabilități:
Toate aspectele legate de îngrijirea personală, cum ar fi dușul și îmbăierea, îmbrăcămintea și îngrijirea, igiena dentară, îngrijirea toaletelor și îngrijirea continuă;
Asistarea cu medicamente, comandarea și colectarea de prescripții sau returnarea medicamentelor nedorite la farmacie pentru eliminarea în siguranță; Susținerea pacientului să mănânce și să bea bine.
De exemplu, ajutând persoana să planifice ce să mănânce și să bea, oferind încurajare blândă, cumpărături, pregătirea și servirea alimentelor și băuturilor, curățarea mesei, spălarea și păstrarea zonei bucătăriilor curată și ordonată, de acord cu utilizatorul cum să păstreze produsele alimentare în condiții de siguranță și când să elimine produsele depășite;
Folosind in siguranta ajutoarele si echipamentele personale intr-un mod care respecta demnitatea persoanei.
De exemplu, cadre de mers pe jos, scaune cu rotile, dispozitive de ridicare manuală și electrică, foi de alunecare și plăci mobile, dispozitive auditive și alte mijloace fizice;
Lucrări de uz casnic, cum ar fi curățarea prafului, curățarea, spălarea pardoselilor, aspirarea și curățarea, spălarea și călcarea, realizarea paturilor și schimbarea lenjeriei;
Activități sociale și fizice sau stimulare mentală, cum ar fi păstrarea legăturii cu prietenii / rudele, scoaterea unui client afară din cumpărături sau activități sociale, hobby-uri precum citirea, albumele foto, jocurile etc.
Sprijinirea pacientului prin boli temporare și terminale, inclusiv îngrijirea la sfârșitul vieții, numirea în spital, legătura cu sprijinul comunitar în domeniul sănătății și a familiilor

cerinţe

Cetățenia UE

Licență UE de conducere valabilă

O bună comunicare în limba engleză, scrisă și vorbită

Motivația de a lucra cu acest tip de pacienți

Îngrijirea sau calificarea medicală reprezintă un avantaj

Experienta anterioara este un avantaj

Condiții oferite

Contract permanent

Salariul lunar brut de 1500 GBP

36 ore lucrătoare pe săptămână

Sunt disponibile schimburi suplimentare

Formare inițială asigurată

Suport inițial de cazare

Pentru a aplica pentru acest job, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul dvs. în limba engleză